"

Povídání o Kubě s Evou

30. 10. 2016 , aktualizace: 07. 11. 2016 , akce již proběhla Sdílej na CentrumBrna.cz

Celým večerem nás provedou fotky z cest po Kubě, a abychom byli styloví, máme pro Vás nachystané mini degustační menu jen kubánských rumů. A že Evička ví, se můžete přesvědčit v malé ochutnávce.

Hola, mé jméno je Eva a na Kubě jsem strávila nejlepší dovolenou v životě...

Je to už 7 let, ale stále na ni vzpomínám s úsměvem a krásnými vzpomínkami. Ubytovaná jsem byla ve Varaderu, ale po Kubě jsem měla možnost cestovat. Proto Vám, kteří se chystáte v prosinci vycestovat na taneční dovolenou na Kubu, bych ráda doporučila místa, které stojí určitě za zhlédnutí, a je na Vaši volbě a času, která si vyberete. 🙂

Mimo vášnivé salsy a romantické bachaty či protančené večery v těch pravých kubánských klubech, na které se určitě všichni moc těšíte, stojí určitě za procházku hlavní město Havana. Je to historické město se spoustou krásných památek koloniální architektury. Doporučuji navštívit továrnu na výrobu doutníků Fábrica de Tabacos Partagás, kde můžete vidět pravou ruční výrobu doutníků a doutníky si i zakoupit. Doporučuji také muzeum rumu Havana Club s degustací lahodného kubánského rumu nebo hotel Ambos Mundos s pokojem Ernesta Hemingwaye. V přízemí pak známou světovou restauraci La Bodequita del Medio, ve které můžete vidět obrazárnu a ochutnat to nejlepší mojito na Kubě nebo výborný samotný kubánský rum různého stáří.

Mezi další krásy Havany, které mohu vřele doporučit, patří určitě havanský Capitol, náměstí Las Armas s koloniálními paláci a bývalým prezidentským palácem. Velmi oblíbená je také pobřežní třída Malecón s přístavní hrází, mořskými lázněmi, ve kterých se místní lidé koupou.

Pokud si budete chtít ještě více obohatit Vaši taneční dovolenou, určitě navštivte i další místa, která Vám Kuba může nabídnout. Já měla možnost mimo prohlídku Havany navštívit překrásný ostrůvek Cayo Blanco s nejjemnějším pískem na Kubě a pláží, kde si připadáte opravdu jako v ráji. Na ostrůvek se dostanete katamaránem a můžete ho spojit s návštěvou mořského delfinária. Také zátoka sviní, indiánská vesnice nebo krokodýlí farma je zárukou opravdu hezkého výletu, na který jen tak nezapomenete.

Vyzkoušejte nejen známé kubánské nápoje, ale i kubánskou kuchyni. Obvyklé menu kubánské kuchyně začíná ovocným salátem s čerstvého ovoce, typická je hustá polévka (frijoles negros), jako hlavní chod je podáváno kuřecí nebo vepřové maso, přílohou bývá nejčastěji rýže s tmavými fazolemi (moros y cristianos) nebo kubánské sladké brambory (boniatos). Já měla ve svém hotelu v programu all inclusive i možnost výběru z jídelního lístku typicky kubánské kuchyně, a většinu jídel jsem tak vyzkoušela. K pití jsem si zamilovala čerstvý džus z tropického ovoce guave a guarapo, což je typický kubánský nápoj lisovaný z cukrové třtiny podávaný s ledem. Kubánskou kuchyni mohu jen doporučit.

Co se týče Kubánců a jejich způsobu života, mohu potvrdit, že vůči cizincům jsou obecně vstřícní, pohostinní, milí a pohodoví. V životě je pro ně důležitá rodina, jsou většinou neustále pozitivně naladěni a mají spoustu energie. 🙂 Za celou dobu mého pobytu na Kubě jsem nepotkala nikoho bez úsměvu na tváři. Kuba je poměrně bezpečná destinace, díky sousedským vztahům mezi Kubánci, kriminalita tu není vysoká, i když dát si pozor je nutné.

O Kubáncích je známé, že se umí dobře bavit návštěvou nočního klubu, koncertu, ale také sportováním (nejoblíbenější sport na ostrově je baseball).

Pokud si vyberete strávit taneční dovolenou na Kubě, určitě nebudete litovat. Stejně jako já. Před svým odjezdem na Kubu jsem váhala, zda je to dobrá volba, Kuba mě ale nezklamala a věřím, že si ji zamilujete stejně jako já. 🙂

                                                                                                               Eva Hrbková

 

Text: www.alma-cubana.cz/nejlepsi-dovolena-v-zivote


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI