"

Procházka Karibikem - Plantation rumy

10. 01. 2013 Sdílej na CentrumBrna.cz

Plantation GR Barbados

Velice jemný,plná chuť tropického ovoce s náznaky vanilky, kokosu a citrusových plodů, sladký až medový závěr. Směs starých, velmi kvalitních rumů převážně z ostrova Barbados. Rumy se skladují minimálně 5 let na ostrově Barbados ve starých sudech po bourbonu. Následně se transportuje do Francie, region Cognac, do malého městečka Ars v samém srdci regionu Cognac, části zvané " Grande Champagne " kde již namíchané zrají další rok v sudech po nejlepším Cognacu " Pierre Ferrand XO Grande Champagne " .Kvalitu dokládají četná světová ocenění, z posledních jmenujme například zlatá medajle " Rum XP Tasting Competetion 2011 Miami Rum Renaissance Festival - Gold "  

Plantation Guatemala XO

Pečlivě vybraná směs 10 - 15 Guatemalských rumů, které odděleně zrály min. 15 let v dubových sudech po bourbonu. (nezaměňovat s metodou solera, ktará se v Guatemale hojně používá) Následně jsou ještě v nesmíchaném stavu, tedy odděleně, transportovány do Francie, oblast Cognac, do malého městečka Ars v samém srdci regionu Cognac, části zvané "Grande Champagne " kde je namíchají odbornící / blandeři zabývající se po generace destilací a mícháním světoznámích Cognaců. Zde zrají již ve finální směsi další 1 - 2 roky v sudech po nejlepším Cognacu " Pierre Ferrand XO Grande Champagne ".

Plantation Grenada 1998

Kompletní a jemný rum zrající v sudech po bourbonu a koňaku. Delikátní nádech jasmínu rozvíjí exotické vůně ananasu,banánů a vanilky.


Plantation Guyana 1999

Rum Plantation 1999 je směsicí exotických chutí a vůní. Jemné aroma banánů a fíků se snoubí s hrozinkami v krásně exotické rovnováze s dlouhotrvajícím zakončením. Destilovaný tradiční technikou v měděných destilačních zařízeních, prověřenou staletími.


Plantation Jamaica 2000

Plantation Jamaika 2000 je neobyčejně bohatý rum vyráběný tradiční metodou a zrající v malých dubových sudech.Nabízí širokou paletu tropických aroma-pečené banány,kokos,sladkosti,..


Plantation Nicaragua 1998

Rum Plantation 1998 přináší nádhernou šíři aromatických chutí díky technikám zrání, které jsou typické právě pro Nikaraguu. Příjemné rostlinné aroma se snoubí s přídechem vanilky, dubu, jasmínu, ananasu a banánů, jemně doplněné tropickou vůní exotiky.


Plantation Panama 2000

Plantation PANAMA 2000 je zvláštní směsicí exotického ovoce ( banány, ananas ) s přídechem eukalyptů, vanilky a medu v závěru. Elegantní a expresivní souznění zajímavých chutí a vůní.


Plantation Trinnidad 2000

Rum Plantation 2000 Trinidad je harmonie dřevitých vůní a kouře s přídechem citrusů. Opravdová delikateska!


Plantation Barbados 2000

Tento rum se vyrábí tradičními metodami a zraje v sudech po Bourbonu. Je bohatý na aroma, plný vůní, bez ztráty elegance. Má příjemnou, dlouhotrvající chuť vanilky a cukrové třtiny.


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI