"

A kdo se o Vás postará v Královopolské prodejně Cesty čaje?

25. 03. 2014 , aktualizace: 26. 03. 2014 Sdílej na CentrumBrna.cz

Velmi zajímavé osobnosti Vás čekají i zde a těší na Vaši návštěvu.

Inka Shanna Pavelková

Zdravím, jmenuji se Inka Shanna Pavelková, a v Obchodě Cesty čaje - jak s láskou říkávám "v Obchůdku" - pracuji od listopadu loňského roku.

K čajům jsem měla vždy blízko, nejvíc se mi podařilo "přičichnout" k čajovnictvní během mého pobytu v Kutné Hoře, kde jsem se stala téměř inventárním hostem místní čajovny. Po návratu do Brna jsem se k čajům dostala až právě v Obchůdku, který mě okouzlil krásným interiérem a omamnou vůní čajů a bylin. Hned jsem se vrhla na studia o čajích, abych si doplnila vzdělání a mohla být plně kvalifikovanou rádkyní zákazníkům.

Také mám na starosti Facebookový profil prodejny.

Na práci v Obchůdku mě láká a naplňuje právě možnost poradenství, studia a krásného prostředí v relativním klidu Králova Pole, aniž bych byla odtržena od běžného dění v čajovnickém světě.

Do budoucna bych ráda přispěla entuziasmem a kreativností pro rozvoj Obchůdku jako místa klidu a příjemného setkávání přátel, kde si mohou odpočinout od shonu a ruchu běžného dne u šálku ochutnávkového čaje.

Motto nemám, respektive mám jich vícero, ale čaj mám jeden nejoblíbenější: Dáta Masala (orientální koření, černý čaj, mléko a med)

Hana Šráčková

Jmenuji se Hana a s velkou láskou k čajům i k našim zákazníkům pracuji třetím rokem v prodejně „Cesta čaje“ v Pasáži Koruna na Palackého třídě 45.

Moje cesta k této velmi příjemné části mé životní dráhy vedla přes studium a poradenství vyváženého životního stylu, ale zejména přes jinou velmi důležitou okolnost.

Pracovala jsem léta v brněnském rozhlase a tam jsem se setkala s básníkem Ludvíkem Kunderou. Širší čtenářskou obec před léty oslovil svou knížkou „Piju čaj“. Na poslední stránku mi vepsal věnování: „Paní H.Š. aby hodně pila čaj“. No a byla jsem ztracená.

Často v ní listuji a srovnávám své zážitky a zkušenosti s tím, co o čajích věděl tento proslulý piják a milovník čajů. Jen lituji, že už mu nemohu povědět, jak hodně teď piju čaj a jak obdivuji nejen jeho vědomosti, ale i verše o poezii, které psal, četl i překládal...


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI