Cesta Čaje: Kdo jsme?

Cesta čaje je projekt, který sdružuje kvalitní čaj, originální keramiku a odborné znalosti.

Od transportu, přes skladování, prodej až k samotné přípravě čaje, vše podřizujeme zachování kvality, tradice a čajové kultury. Našim cílem je vybudovat si důvěru zákazníků postavenou na výborné obsluze, poskytování plných a pravdivých informací a samozřejmě na prodeji či servisu skvělého čaje.

Vedle domácího a vstřícného prostředí Vám chceme nabídnout autentický zážitek Asie. Projekt je jedinečný ve spojení čajovny a obchodu, kde můžete ochutnat vybrané čaje, seznámit s nimi a poté si je zakoupit domů včetně dalšího originálního příslušenství.

V obchodě nabízíme přes 250 druhů čajů z oblastí Číny, Taiwanu, Japonska, Daarjelingu, Assamu, Nepálu, Vietnamu, Koreje, Afriky a podobně. Zelené čaje a světlé oolongy skladujeme v lednicích, abychom zachovali jejich aroma a čerstvost. Červené čaje, Puerhy a útesové oolongy skladujeme v tradičních čínských keramických dózách.

Mimo čaje nabízíme i léčivé rostliny tradiční čínské medicíny.

Abychom Vám poskytli komplexní servis, prodáváme též čajovou keramiku, porcelán a sklo. Sledujeme jak moderní trendy – dvojité stěny šálků a konvic, čajové termosky apod., tak zachováváme čajovou tradici v podobě originálních japonských konviček či čínské yixingské keramiky. Najdete u nás čajová moře i sošky Mista Lu-Yu (patron všech čajovníků a obchodníků s čajem), abyste i doma mohli zažít kouzlo tradičního čajového obřadu.

Trendem dnešní doby je Maté. Jedná se o nápoj původem z Jižní Ameriky, který se vyrábí z listů Cesmíny paraguayské. Maté je jedinečné svými povzbudivými účinky, kterých využívá především mladá generace při studiu či v klubové scéně. Náš sortiment maté se neustále rozšiřuje o nové značky, k dispozici máme i kalabasy a bombilly.

Čajovna je navržená v čínském duchu. Je jednoduchá, elegantní, světlá a tím se liší od ostatních čajoven v Brně. Je také nekuřácká – jde nám o zachování kvality čaje a jen takto si můžete plně vychutnat dobrý čaj, jeho aroma a chuť. Při přípravě si můžete vybrat, zda-li byste rádi čaj do 0,5 litrové konvičky nebo si chcete čaj připravit sami, tradičním čínských obřadním způsobem na Gong Fu Cha.

HLAVNÍ PARTNEŘI