"

Dýňový týden v The Cat Café

22. 09. 2017 , aktualizace: 24. 09. 2017 , akce již proběhla Sdílej na CentrumBrna.cz

Dýňě prospěje vašemu zdraví

Dýně není pouze chutná, ale i velmi zdravá. Dužina dýně obsahuje zhruba 90 % vody, z vitamínů v ní najdeme především karoten, vitamíny skupiny B, vitamín C a E.

Dýně čistí organismus a pomáhá při obezitě. Odstraňuje škodlivé látky ze střev, podporuje trávení a zažívání. Díky vyššímu obsahu antioxidantů se hovoří i o účincích proti rakovině. Rovněž odvodňuje a působí močopudně – ulevuje tedy při onemocnění ledvin a prostaty.

Zároveň snižuje hladinu tuků v krvi, podporuje činnost srdce a posiluje imunitní systém. V neposlední řadě uklidňuje nervy a má blahodárný vliv na zrak, pleť, zuby a vlasy.

Tříchodové menu pro opravdové milovníky dýně

Jako lehký předkrm v The Cat Café poslouží pečená dýně s jemnou šunkou a sýrovou pomazánkou, v sychravém počasí zase zahřeje krémová polévka z dýně hokkaido se zázvorem a kokosem.

Italské kuchyně dobře ladí s dýní – ověřit si to můžete například objednáním raviolů plněných máslovou dýní a tvarohem, které se podávají s přepuštěným máslem. Nebo co takhle si dát risotto s dýní a parmazánem?

Ani v tradiční české kuchyni se dýně neztratí. Ochutnejte pečené vepřové kousky s dýňovým zelím a domácím knedlíkem nebo třeba vepřovou kotletu s dýňovým pyré a restovanými kapustičkami s mandlemi.

Že saláty nejsou jen o zeleném listí se už ví, ale zkoušeli jste už salát z černé čočky a máslové dýně s pečenou slaninou? Pokud ne, tak budete příjemně překvapeni, jak se tyto suroviny doplňují.

Dýňový cheescake s ovocem může být sladkou tečkou na závěr oběda nebo jen tak ke kafíčku, když vás chytne mlsná.

Těšte se na další novinky!

Tímto dýňovým týdnem ale podzim v The Cat Café nekončí, brzy se můžete těšit na další novinky. Ať už na nová jídla či speciální víkendové akce. Gurmáni se rozhodně nudit nebudou!

 

 

 


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI