Internetový časopis centra Brna

"

Dýňový týden v The Cat Café

22. 09. 2017 , aktualizace: 24. 09. 2017 , akce již proběhla Sdílej na CentrumBrna.cz

Dýňě prospěje vašemu zdraví

Dýně není pouze chutná, ale i velmi zdravá. Dužina dýně obsahuje zhruba 90 % vody, z vitamínů v ní najdeme především karoten, vitamíny skupiny B, vitamín C a E.

Dýně čistí organismus a pomáhá při obezitě. Odstraňuje škodlivé látky ze střev, podporuje trávení a zažívání. Díky vyššímu obsahu antioxidantů se hovoří i o účincích proti rakovině. Rovněž odvodňuje a působí močopudně – ulevuje tedy při onemocnění ledvin a prostaty.

Zároveň snižuje hladinu tuků v krvi, podporuje činnost srdce a posiluje imunitní systém. V neposlední řadě uklidňuje nervy a má blahodárný vliv na zrak, pleť, zuby a vlasy.

Tříchodové menu pro opravdové milovníky dýně

Jako lehký předkrm v The Cat Café poslouží pečená dýně s jemnou šunkou a sýrovou pomazánkou, v sychravém počasí zase zahřeje krémová polévka z dýně hokkaido se zázvorem a kokosem.

Italské kuchyně dobře ladí s dýní – ověřit si to můžete například objednáním raviolů plněných máslovou dýní a tvarohem, které se podávají s přepuštěným máslem. Nebo co takhle si dát risotto s dýní a parmazánem?

Ani v tradiční české kuchyni se dýně neztratí. Ochutnejte pečené vepřové kousky s dýňovým zelím a domácím knedlíkem nebo třeba vepřovou kotletu s dýňovým pyré a restovanými kapustičkami s mandlemi.

Že saláty nejsou jen o zeleném listí se už ví, ale zkoušeli jste už salát z černé čočky a máslové dýně s pečenou slaninou? Pokud ne, tak budete příjemně překvapeni, jak se tyto suroviny doplňují.

Dýňový cheescake s ovocem může být sladkou tečkou na závěr oběda nebo jen tak ke kafíčku, když vás chytne mlsná.

Těšte se na další novinky!

Tímto dýňovým týdnem ale podzim v The Cat Café nekončí, brzy se můžete těšit na další novinky. Ať už na nová jídla či speciální víkendové akce. Gurmáni se rozhodně nudit nebudou!

 

 

 


Jinde na CentrumBrna.cz


Partneři projektu CentrumBrna.cz