"

Jaro v The Cat Café provoní medvědí česnek a mladá kopřiva

29. 03. 2017 , aktualizace: 07. 04. 2017 Sdílej na CentrumBrna.cz

Ačkoliv jaro má spousta z nás spojeno s rozkvetlými stromy, existuje hned několik rostlin, které se probouzí k životu mnohem dřív. Jednou z nich je i medvědí česnek. Tato bylinka z čeledi amarylkovitých o sobě dává vědět už na přelomu března a dubna.

A protože v The Cat Café si na sezónních potravinách zakládáme, připravili jsme si pro vás v týdnu od 12. do 19. dubna speciality právě z medvědího česneku. Chuťově doplňovat ho bude jiná bylina – mladá kopřiva.

Jak u ní, tak u medvědího česneku přitom platí, že se je snažíme co nejcitelněji tepelně upravovat. Obsahují totiž vitaminy A, B, C, železo, zinek, hořčík, vápník či zdraví prospěšné kyseliny, proto vždy dbáme na to, aby si co nejvíce z těchto složek zachovaly.

Kde se vzal název?

Ačkoliv jeho jméno může leccos napovědět, medvědí česnek toho s tím klasickým tolik společného nemá. Identické je pouze aroma, které se uvolní z listů této na vitamíny bohaté bylinky. Právě díky příjemné vůni tak dokážete listy medvědího česneku rozeznat od jedovaté konvalinky, které se nápadně podobají.

Medvědí česnek své jméno dostal zřejmě podle medvědů, kteří se po zimním spánku vydávali naplnit žaludky něčím, co je mělo pročistit a zároveň dodat energii. Najít místo, kde se tato bylinka vyskytuje, však není úplně snadné. „V Brně jedno vytipované mám, medvědí česnek tam sbíráme každoročně a ani tentokrát neuděláme výjimku,“ drží si své tajemství spolumajitel The Cat Café Libor Řihák.

Bohatá velikonoční nabídka

Speciality z medvědího česneku provoní The Cat Café v období Velikonoc, v nabídce jídel tak najdete i tematicky spřízněné králičí stehno. Velká část nabídky bude mít nádech Itálie, ať už se bude jednat o risotto, raviolli nebo špagety.

Z masových pokrmů pak musíme vyzdvihnout vepřovou kotletu a také kuřecí prso SUPREME, u kterého bude jednu z hlavních rolí hrát již zmíněná mladá kopřiva. A protože rtuť na teploměru pomalu stoupá, zařadili jsme do naší nabídky i odlehčený salát s feta sýrem a pestem z medvědího česneku.

Sezóna prvních jarních bylinek je zkrátka tady. Přijďte ji okusit do The Cat Café a zpříjemněte si tak nejen velikonoční svátky.


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI