"

OCHUTNEJTE SÍLU MEDVĚDÍHO ČESNEKU V THE CAT CAFÉ

14. 04. 2018 , aktualizace: 15. 04. 2018 , akce již proběhla Sdílej na CentrumBrna.cz

Skvělý oběd nebo večeři s medvědím česnekem můžete od středy 18. dubna ochutnat ve stylové kavárně The Cat Café. Kuchaři Vám speciální menu připraví od středy 18. dubna až do neděle 22. května. Na co se můžete těšit se dozvíte v článku. A jako bonus se dočtete i něco o účincích medvědího česneku, který nejen polahodí chuťovým pohárkům, ale také je zdravý.

Nabídka pro milovníky masa i vegetariány

Ze speciálního menu si určitě vyberou lidé, kteří chtějí na talíři vidět pořádný kus šťavnatého masa. Šéfkuchař si pro ně připravil vepřovou panenku pečenou v bílém chlebu s medvědím česnekem. K tomu se výborně hodí bramborové pyré s jemným křenem. Pokud nebudete mít chuť na křen, ale přesto máte chuť na vepřoé maso, můžete ochutnat konfitovanou vepřovou roládu s nádivkou z medvědího česneku. Jako příloha jsou šťouchané brambory s jarní cibulkou. V nabídce je také maso kuřecí. Dát si můžete špagety s pestem z medvědího česneku, kuřecím prsem Supreme a parmazánovými hoblinami. Jestli máte rádi ryby, na jídelním lístku najdete i jídlo s lososem. Zauzený losos bude podáván s trhanými listy salátů s jarní cibulkou, ředkvičkou a pestem z medvěího česneku.

Pokud maso nejíte nebo na něj nemáte chuť, můžete ochutnat také vegetariánské pokrmy. Kuchaři připravili krém z medvědího česneku a mladé kopřivy s portským vínem a parmazánovými krutony. Ochutnat můžete také bruschettu s medvědím česnekem, cherry rajčátky a trhanou mozzarelou.

Medvědí česnek pomáhá při trávení

Kromě toho, že si pochutnáte uděláte také něco pro svoje zdraví. Medvědí česnek obsahuje vitamín C, který pomáhá například naší imunitě. Další účinné látky jako vitamíny A, B1,B2  regulují činnost žaludku, podporují trávení, ničí střevní parazity a urychlují hojení ran. Oproti klasickému česneku je jeho chuť trochu slabší. Méně je po jídle také cítit z úst.

Kompletní nabídka zde


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI