"

Začátek května ovládne v The Cat Café chřest na všechny způsoby

27. 04. 2017 , aktualizace: 30. 04. 2017 , akce již proběhla Sdílej na CentrumBrna.cz

V The Cat Café si zakládáme na sezónních surovinách. S postupným oteplením a blížícím se létem jich neustále přibývá. Začátkem dubna tu byl medvědí česnek a mladá kopřiva, s příchodem května se pak hlásí o slovo chřest. V The Cat Café se tak stane od 10. do 14. 5., kdy pro vás bude připravené speciální chřestové menu.

Sezona chřestu začíná na přelomu čtvrtého a pátého měsíce v roce, přídomek „lékařský“ pak napovídá, že jeho účinky na organismus jsou více než prospěšné.

Z hlediska obsažených vitamínů a minerálů je chřest opravdovou trefou do černého. Obsahuje totiž vitaminy B, C, D a E. Je také velkým zdrojem draslíku, používá se proto pro zmírnění vysokého tlaku. „Špargl“ obsahuje také velké množství fosforu či vlákniny, je tedy vhodný i na potíže se zažíváním.

V The Cat Café si čerstvý chřest můžete vychutnat hned na několik způsobů. Ať už to bude v polévce, v kombinaci s těstovinami nebo risottem. Čeká vás také jedna z nejklasičtějších úprav – s holandskou omáčkou, ale také vychytávka v podobě chřestového zelí, které bude podávané jako příloha k masu.

Přijďte do The Cat Café ochutnat pravou chuť chřestové sezony v podobě našich odlehčených specialit. Těšíme se na vás!

P. S. Naše chřestové menu je pouhým předvojem k něčemu většímu – novému jídelnímu lístku. Ale o tom až příště :)


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI