"

Do Borgo Agnese nejen na nejlepší jídlo od maminky

01. 02. 2013 Sdílej na CentrumBrna.cz

Jestliže ale toužíte vychutnat si něco jedinečného a máte cestu do centra Brna, zajděte si do restaurace Borgo Agnese v Kopečné ulici. Patří k tomu nejlepšímu, co můžete ve městě ochutnat. Dalším důvodem, proč restauraci Borgo Agnese navštívit, je fakt, že až do konce února je podnik poprvé součástí Grand Restaurant Festivalu. Zúčastnit se ho je jednoduché. Stačí si zakoupit festivalovou ochutnávku ve vybrané restauraci. Na webové adrese festivalu si navíc „gastronaut“ zarezervuje i menu a čas. Pak už zbývá jen zaplatit, nechat hýčkat svoje chuťové buňky a vznášet se do gastronomického nebe.

„Myšlenkou festivalu je umožnit komukoliv, kdo má zájem o kvalitní gastronomii, aby navštívil nejlepší a zároveň leckdy dražší podniky této země a to za symbolické ceny. Chceme prezentovat nejenom kvalitní restaurace, ale také farmy a tradiční suroviny ve vybraných regionech. Hostům Grand Restaurant Festivalu by přece nemělo být jedno, co si dávají do pusy,“ vysvětluje poselství festivalu Pavel Maurer, slovutný gurmán, milovník dobrého jídla a zakladatel ankety Grand Restaurant.

A jaká je festivalová nabídka jídel v restauraci Borgo Agnese? Skládá se ze tří chodů, za které host dohromady zaplatí 600 korun. První pokrm je tradiční receptura z farmářských surovin, a sice carpaccio ze zauzeného srnčího hřbetu s hříbkovým tartarem a brusinkovou espumou. Poté následuje mistrovský kousek šéfkuchaře, hovězí líčka na červeném víně s topinamburovým pyré a rizotem z černé čočky Belugy a červené řepy.

Na úplný závěr degustačního festivalového menu si připravil nový šéfkuchař restaurace Borgo Agnese David Viktorin sladkou tečku. „Jedná se o nejlepší jídlo od maminky, kterým je dýňový koláč se zmrzlinou z pekanových ořechů a javorového sirupu,“ upřesňuje Viktorin, který se svým týmem z restaurace Borgo Agnese věří, že festivalové menu zpestří hostům nejen gastronomické dění v Brně, ale mnohým udělá i radost.

Text: Pavel Mokrý

 

 

http://toptep.cz/client_data/100/UserFiles/File/centrum/CentrumBrna_facebook.png


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI