"

Týden kávy v Brně aneb káva spojuje

09. 10. 2017 Sdílej na CentrumBrna.cz

Týden kávy je oslava velká jako Brno

Na pestré kavárenské mapě Brna ukáže své místo 68 zapojených kaváren, v nichž se po celý týden budou servírovat kávové speciality, workshopy a degustace.

Speciální festivalový program bude naopak koncentrován do nově otevřeného gastronomického centra města – Tržnice Brno a přilehlého nádvoří Staré radnice, které se stane centrem kávového dění.

O víkendu 7. a 8. října se zde odehraje vrchol celotýdenního kávového maratonu – dvoudenní Trhy kávy.

S koupí vstupenky na Trhy kávy získá návštěvník po oba dva dny neomezenou konzumaci káv od dvaceti dvou kávových značek.

Zúčastnit se může kávových laboratoří, dvaceti cuppingů pražíren, čtrnácti přednášek a má-li odvahu předvést vlastní kávový um, také soutěže pro veřejnost v přípravě filtrované kávy. Rozšiřovat kávové obzory půjde nejen degustací kávy.

S sebou si návštěvníci mohou odnést kávová zrna a nejrůznější pomůcky na přípravu kávy včetně cenných rad o jejich používání.

Brno je rájem kávomilců, ale i kolébkou mnoha úspěšných baristů

Stejně jako v předchozích letech se proto v lokální Soutěži baristů Týdne kávy utkají během kávových trhů známé i nové tváře brněnské kavárenské scény. Umění odvážných baristů ze zapojených brněnských kaváren ohodnotí Jan Škeřík, Barista roku 2017 a hlavní host festivalu, Michal Křižka, Zdeněk Smrčka, Jaroslav Slámečka, Vojta Růžička, Marek Knopp a Michal Kocman.

Na Trzích kávy se lze každý rok podívat na kávu očima odborníků

Letos například Jan Škeřík odhalí, jak probíhá příprava baristy na světový šampionát v Soulu a jak hledal soutěžní kávu v daleké Kolumbii. S Michalem Stecem přijdou návštěvníci na chuť cascaře a s Janem Urbánkem se zase naučí kávovník pěstovat přímo doma.

Kompletní program Trhů kávy a kaváren včetně online mapy hledejte na festivalovém webu www.tydenkavy.cz.


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI